Hlavní stránka  O klubu  Fotogalerie  Připravované akce  Uspořádané akce  

Prodejna  Slevy  O kloboucích  Často kladené dotazy

Druhé setkání kloboukového klubu... proběhlo
v Zemanově kavárně
10.10.2007


Již podruhé se mohly letos setkat milovnice klobouků z  nově vzniklého kloboukového klubu.
Všechny přítomné dámy, samozřejmě v klobouku, mohly sledovat přehlídku našich i zahraničních, především italských klobouků.  Byly představeny aktuální a horké novinky z oblasti pletených a šitých pokrývek hlavy, ale i stále oblíbené, krásné, modelové, nadčasové klobouky z dílny domácích modistek, kterým žena neudělá chybu v žádném momentě.
A že bylo co sledovat !
V Brně letí 20. léta!Snad má na tom vliv i oblíbený četnický seriál a tak příští a pro letošek poslední kloboukové setkání, které bude v listopadu bude na téma kožešiny a bude pro přítomné dámy ve stylu 20. let. Inspirací byla i jedna z přehlídek na toto téma a zakladatelka klubu R.Chabičovská slibuje pro každou z přítomných dam, která přijde příště ve stylu 20. let malý dárek.
Nahlédli jsme do historie klobouků, zavzpomínali které tvary dotvářely onu dobu.  Z modistické hantýrky jsme se dozvěděli, že „houpačka“ není jen oblíbená dětská kratochvíle, ale   oblíbený styl klobouků. 
Už víme  jak klobouky skladovat a  pečovat o ně  a podobně.
A na co se ještě dámy z kloboukového klubu mohou těšit? Na kloboukový ples , vítání jara v klobouku,
kloboukovou  párty  vše ve stejném  stylu 20. let.
A co se má nosit na hlavě? Pro běžné nošení jsou to malé kloboučky právě alá 20. léta. Pro modernější, sportovnější a stylovější typy jsou to 70. léta. tzv. rozevláté klobouky, tedy klopené, které jsou po okrajích vlnité. K nim by neměly chybět velké brýle. A pro všechny  barety, barety a barety, pletené, šité, kožešinové, s lurexem, stříbrnou nebo zlatou nitkou, s flitrem nebo doplněnou  výšivkou, či alespoň ozdobnou štrasovou broží. Trend zlatých a stříbrných nitek a flitrových nášivek se odráží i v ostatních typech klobouků, pekařek, kšiltovek, „švejkovek“ a jiných oblíbených tvarů pokrývek hlavy. Barvy, které letí ve světě jsou černá, šedá, modrá a bílá. Aktuální jsou i zvířecí motivy, květinové výšivky  a mašle, které podtrhují ženskost. Naše dámy se ale  nechtějí smířit s těmito smutnými barvami a tak uvidíme, co si z široké nabídky na letošní zimu nakonec vyberou.  Na setkání to všem velice slušelo a opravdu platí, že z ženy se stává dáma, když si nasadí klobouk.
Přesvědčili jsme se, že klobouk patří ke každodennímu životu. Ti odvážnější už ví jak na to a Ti méně odvážní se nejdříve potřebují rozhlédnout a nechat si poradit co, jak, kde a kdy a pro všechny je tu kloboukový klub. Informujte se o bezplatném členství na www.kloboukovyklub.cz  nebo v prodejně klobouků DANTES.

zpět na fotogalerii

zpět na hlavní stránku