Hlavní stránka  O klubu  Fotogalerie  Připravované akce  Uspořádané akce  

Prodejna  Slevy  O kloboucích  Často kladené dotazy

Setkání kloboukového klubu 17. 3. 2010
strana:    
Dne 17.3. proběhlo již jubilejní 10. setkání Kloboukového klubu. Tentokráte nově v nové a krásné Pizerii a restauraci Leonesa na ul.Sukova v Brně . Členská základna se za 3 roky, co klub existuje, rozrostla na 600 členů. „Příští setkání asi budeme muset pořádat na stadionu“, říká s úsměvem zakladatelka Kloboukového klubu Radka Chabičovská.
Setkání bývá přítomno pravidelně kolem 100 členek a nejinak tomu bylo i nyní. I tentokráte jsme se dozvěděli spoustu zajímavého. Začali jsme očistou těla a ducha, což je na období jara nejvhodnější téma.  A tak i když je voda blahodárný živel velice užitečný a vítaný, ale také někdy nebezpečný nebo alespoň nepřijemný.  Částečně se proti němu můžeme  chránit – a to nám napověděla kolekce kožených kšiltovek a klobouků od českého výrobce – paní Daubnerové z Olomouce.
Do léta jsme se propracovali díky kolekci brýlí z OPTIK Krouman. Sluneční brýle byly doplněny úžasnými širáky nejen od tuzemských dodavatelů. I v kloboucích se projevují barevné trendy, tedy nabízí se žlutá, šedá, růžová,
všechny odstíny fialové od šeříkové až po švestkovou a tyrkysová.

Nejvděčnější ale zůstávají přírodní odstíny.

Jedny z nejžádanějších „obyčejných“ slamáků, které mají vždy přírodní barvu, protože se nedají barvit, ale pouze lakovat, jsou klobouky z tzv. Mořské trávy - „ZOSTERA MARINA“, která pochází z vodní řasy,
převážně dovážené z Bangladéše, která je jejich největším vývozcem.
Opakem jsou sisálové klobouky, které pochází z vláken Agáve sisálové (mylně někdy uváděno, že pochází ze sisálového konopí). Tyto vlákna se dají výborně barvit a tak se tyto většinou modelové ručně vyráběné klobouky dají dobarvit do potřebného odstínu šatů, kostýmků, tak  aby sladění bylo maximální. A ještě je mezi námi pár modistek, které to umí.
strana:    
 
zpět na fotogalerii

zpět na hlavní stránku